uvádí...
26. logistický kongres EASTLOG, 25.‒26. 5. 2023

Aktuality

Novinky z příprav kongresu

První exkurze SEELOG oznámena

Zveřejněno 17. srpna 2021

Po roční pauze, kdy z důvodu pandemie nemohly probíhat návštěvy skladů v rámci sekce SEELOG, se tento oblíbený prvek vrací do programu kongresu EASTLOG 2021. A organizátorům kongresu se podařilo domluvit opravdu atraktivní destinaci: nové distribuční centrum maloobchodního řetězce Lidl u Buštěhradu. Více o této exkurzi včetně možností účasti najdete zde.

Podstatná část konferenčního programu zveřejněná

Zveřejněno 16. srpna 2021

Čtyřiadvacátý ročník kongresu se uskuteční ve dnech 23. a 24. září 2021 v moderním kongresovém centru O2 universum v Praze. Organizátoři právě odhalili podstatnou část konferenčního programu včetně jmen prvních 38 potvrzených řečníků. Podrobnosti najdete v aktualitě na webu našeho hlavního mediálního partnera, časopisu Systémy Logistiky, anebo na tomto webu v sekci Program.

V programu konference bude projednáno pět výzev

Zveřejněno 1. června 2021

Výzva č. 1:
Učinit logistiku udržitelnější

Výzva č. 2:
Ustát bouři v ekonomice

Výzva č. 3:
Digitalizovat a robotizovat

Výzva č. 4:
Přijmout nové trendy v průmyslu

Výzva č. 5:
Zvládnout boom e-commerce

Hlavním tématem se EASTLOG 24 dívá do budoucnosti

Zveřejněno 31. ledna 2021

Hlavním tématem 24. ročníku kongresu EASTLOG, který se uskuteční ve dnech 23.–24. září 2021, bude Nový den, nové výzvy. Kongresový program se bude zabývat novými výzvami, kterým bude čelit český a světový logistický trh po ústupu koronavirové pandemie. Logistický trh obecně zvládl pandemii velmi dobře, ale jak je připraven na nové výzvy, které na něj čekají? Desítky řečníků a stovky účastníků budou na kongresu EASTLOG debatovat o budoucnosti logistiky

Datum 24. ročníku kongresu EASTLOG stanoveno

Zveřejněno 15. ledna 2021

Po úspěšném 23. ročníku, který se konal v září 2020 a kterého se navzdory pandemii zúčastnilo více než 300 logistických profesionálů, stanovili organizátoři kongresu ATOZ Group datum 24. ročníku. Český logistický trh se sejde ve dnech 23.–24. září 2021, opět v moderní multifunkční kongresové hale O2 Universum.

OHLÉDNĚTE SE ZA 23. ROČNÍKEM KONGRESU EASTLOG

Zveřejněno 2. října 2020

Právě se na webové stránce kongresu v sekci O AKCI/HISTORIE můžete ohlédnout za kongresem EASTLOG. Naleznete zde report z akce, vybrané fotografie, proběhlý program, tiskovou zprávu, dostupné prezentace pro účastníky kongresu a přehled partnerů kongresu.

Přehled můžete vidět zde.

SEELOG bohužel zrušen

Zveřejněno 1. září 2020

Oblíbený SEELOG, v rámci něj každoročně představujeme logistiku v praxi návštěvou logistických center je v roce 2020 bohužel v důsledku pandemie a s ní souvisejícími opatřeními nebude uskutečněn. Děkujeme za pochopení a těšíme se na návštěvy center v dalším roce!

Rozhodněte, kdo si odnese OCENĚNÍ LOG-IN 2020

Zveřejněno 17. srpna 2020

Do soutěže Ocenění LOG-IN 2020 se přihlásilo 20 inovativních projektů ve třech kategoriích. Nyní můžete rozhodnout o jejich osudu. Do 31.8. můžete ocenit tu nejlepší inovaci roku 2020. Hlasujte na www.projektlogin.com/oceneni/hlasovani/

Nejvyšší představitel logistiky Tesca, Jim Whitehead, exkluzivně na kongresu EASTLOG

Zveřejněno 30. července 2020

V dnešním světě neustálých změn způsobených rychlým technologickým pokrokem a nepředvídanými okolnostmi, jako je pandemie covid-19, je zásadní, aby byl člověk flexibilní a schopný se rychle a plynule přizpůsobit měnícím se tržním podmínkám. Jim Whitehead, středoevropský distribuční ředitel společnosti Tesco Stores, bude hovořit o tom, jak aktivně rozvíjet svou distribuční síť a obchodní plán. A to tak, aby byly přizpůsobivé pro změny v podnikání a na trhu a aby dokázaly čelit globálním problémům a výzvám spojeným s ochranou životního prostředí. Bude také diskutovat o krocích, které podniklo Tesco k řešení jedné z nejdůležitějších výzev dnešního maloobchodu: plýtvání potravinami.

Jak se přizpůsobit měnícím se tržním podmínkám zjistíte na logistickém kongresu EASTLOG v odpolední workshopové sekci RETAILOG.

Přednáška ALZA.CZ: Jak na efektivní nábor zaměstnanců do skladů a dopravy?

Zveřejněno 17. června 2020

Co skutečně funguje při náboru zaměstnanců do skladů (nejen) e-shopů a dopravy? A za co se v současnosti při náboru už nevyplatí utrácet peníze? Jak probíhá efektivní nábor u jednoho z e-shopových gigantů na českém trhu, v Alze.cz, který v poslední době nabíral velké množství lidí na AlzaExpres a do logistických skladů?

To vše se dozvíte na logistickém kongresu EASTLOG v odpolední workshopové sekci E-SHOPLOG. Přednášet bude Hana Slepičková, HR business partner pro logistiku e-shopu Alza.cz.

Panelová diskuze: Decelerace logistiky

Zveřejněno 24. května 2020

Mnohé provozy přibrzdily své tempo, pro jiné byla virová rána příležitostí k dalšímu rozvoji. Panelová diskuse se zaměří na aspekty decelerace logistiky a nastíní cesty k maximálně rychlému tempu růstu. Praktické rady, jak logistiku rozjet na plné obrátky a přitom být připraven na další možné hrozby. Více v panelové diskuzi na kongresu EASTLOG!

Panelová diskuze: "Krizový management: cesta z koronakrize" na kongresu EASTLOG

Zveřejněno 20. dubna 2020

„Virus economy“ v logistické praxi. Logistika v krizi? Co na to ekonomika firem? A jak dál? Panelová diskuze se zaměří na ekonomické důsledky, s nimiž se česká ekonomika potýká. Jak na efektivní krizový management i po koronakrizi? A co pro českou ekonomiku a firmy znamená v tomto kontextu deglobalizace? Kam česká ekonomika směřuje, co nás ještě čeká a co by se ve firmách mělo skutečně řešit?

Kongres EASTLOG MĚNÍ TÉMA I TERMÍN!

Zveřejněno 22. března 2020

Celý svět kvůli koronavirové krizi zpomaluje, včetně logistiky. Hlavním tématem logistické události letošního podzimu proto bude DECELERACE!

Decelerace. Zatímco ještě donedávna stále rychleji rostoucí ekonomika vyvolávala tlak na rychlost jednotlivých logistických operací, což šlo ruku v ruce s technologickým pokrokem, tak pandemie covidu-19 v mnoha případech zpomalila, co se dalo, včetně výroby, logistiky a samozřejmě i ekonomiky. Jaká je ta nejlepší cesta k opětovné akceleraci fi rem? Co vše je nutné udělat, aby logistika a ekonomika fi rem opět jela na plný plyn? A jak se včas připravit na další eventuální hrozby? Co může přijít? A v čem vidět příležitosti? Tyto a další otázky budou řešeny desítkami řečníků a více než 400 účastníků na 23. ročníku předního logistického kongresu v České republice…

SEAN A. CULEY ÚVODNÍM ŘEČNÍKEM KONGRESU EASTLOG

Zveřejněno 24. února 2020

Sean A. Culey, odborník na transformaci podnikání se zaměřuje na poradenství lídrům při vývoji a dodávání nových obchodních modelů zaměřených na zákazníka. Je držitelem titulu Honors in Business Information Systems, je hostujícím členem Chartered Institute of Logistic and Transport (FCILT) a britským certifikovaným SCOR Master Instructor.

ÚSPĚCH V DOBĚ DIGITÁLNÍ: POTŘEBA KOPERNÍKOVY REVOLUCE V PODNIKÁNÍ 

Prezentace založená na knize „Transition Point“ přiblíží, jak nová vlna revolučních technologií zásadně mění aspekty dodavatelského řetězce. Nahlídneme do blízké budoucnosti, kdy nadcházející, paralelními „nepříjemnostmi“ doprovázená, automatizace povede k hodnotovému řetězci, který je plně automatizovaný, personalizovaný a lokální.

LETOŠNÍ ROČNÍK PŘINÁŠÍ OBLÍBENÉ WORKSHOPY! VČETNĚ DVOU NOVINEK!

Zveřejněno 27.ledna 2020

Krom dopolední části TRENDLOG věnované trendům v logistice a supply chain managementu nabízí kongres 4 specializované workshopové sekce.

AUTOLOG – Automotive je velkým zákazníkem celého sektoru logistiky. Jaká má specifi ka? Jaké má  požadavky? Co mu naopak můžeme nabídnout?  

E-SHOPLOG – Odpolední workshop věnující se nejdůležitějším aspektům logistiky e-commerce obchodů, především interním skladovým operacím, distribuci a informačním technologiím. 

ITLOG – Workshop zaměřený na využití IT v logistice. Pokroky v použití RFID. Informační logistika. Novinky v hlasovém vychystávání. Praktické využití dat. Roboty v logistice. 

RETAILOG – Workshop připravený ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu zaměřený na logistiku pro retail a FMCG.

Vysíláme do éteru téma letošního kongresu EASTLOG - AKCELERACE

Zveřejněno 16. prosince 2019

Akcelerace. Zákazníci ji požadují, stále rostoucí ekonomika ji podporuje a technologický pokrok ji umožňuje. Ale co logistické procesy? Jsou schopné zvládnout nekonečnou poptávku po rychlejších službách a levnějších cenách? A co my a naši spolupracovníci? Jsme jako lidé schopni udržet tempo a splnit očekávání našich zákazníků a spotřebitelů? Nebo jsme v závodě, jehož tempo nemůžeme udržet a který povede k sebezničení? Tyto a další otázky budou řešeny desítkami řečníků a více než 400 účastníků na 23. ročníku předního logistického kongresu v České republice…

23. ROČNÍK KONGRESU EASTLOG V NOVÉM, MULTIFUNKČNÍM CENTRU O2 UNIVERSUM

Zveřejněno 28.listopadu 2019

23. ročník kongresu EASTLOG proběhne v novém konferenčním centru O2 UNIVERSUM. Tento moderní, multifunkční komplex nabízí špičková vybavení a zařízení a nachází se v severovýchodní části centra města hned vedle O2 Arény a na žluté trase metra B. Oficiální otevření proběhlo na podzim 2019. EASTLOG tak okusí nový prostor s inovativním vybavením.