uvádí...
22. kongres EASTLOG, 15.–16. května 2019

Program

Logistické trendy
1. den
15. 5. 2019

Přivítání účastníků

Jeffrey Osterroth
Iva Werbynská

Úvodní prezentace

Exponenciální technologie & člověk
Jak zjistit, která technologie se uchytí a která nikoliv? Bude to Rozšířená realita, nebo Bitcoin? A je Bitcoin ještě relevantní, nebo je mrtev? Jak hra Pokémon změnila vnímání budoucnosti firmy Apple i Google. Budeme žít ve virtuální realitě, kterou bude ovládat umělá inteligence? Co přesně znamenají exponenciální technologie a proč je důležité si uvědomit, že my (lidé) umíme přemýšlet lineárně, ale nikoliv exponenciálně. A jak se připravit na budoucnost, kde stroje budou stát po našem boku? Petr se ve své prezentaci lidskou řečí pokusí přiblížit co to exponenciální technologie jsou včetně konkrétních příkladů (Virtuální realita, Blockchain, Umělá inteligence) jak daleko jsou tyto technologie nyní v různých oblastech (medicína, stavebnictví, automobilový průmysl, finance) a hlavně, jak se připravit na budoucnost, ve které nám stroje práci seberou, ale zároveň pro nás budou vytvářet pracovní místa, která si ještě nyní neumíme představit.
Petr Mára

LOGISTICKÁ PANELOVÁ DISKUZE

Proměna skladů aneb Jak hledat sklad, který obstojí před výzvami příštích let.
Za posledních deset let prošly sklady neuvěřitelným vývojem. V první části diskuse se zamyslíme nad tím, jaká byla povaha této změny, jak ji přijali zaměstnanci, jak se s množstvím skladů v krajině proměnilo veřejné mínění a do jaké podoby se dostaly nejvyspělejší sklady současnosti? Zeptáme se také na to, jak budou vypadat sklady za další dekádu. V druhé části diskuse se přeneseme do žhavé současnosti. S rychlým vývojem obchodování a logistiky je spojena závislost firem na moderních skladech, na trhu však přetrvává nedostatek těchto prostor. Často se také řeší dilema greenfield versus brownfield. Zaměříme se tedy na otázku, jak hledat „ideální“ sklad, který v následujících letech dokáže čelit podobně dramatické a rychlé proměně, jakou jsme zaznamenali v poslední dekádě.
11:00 - 11:30

Přestávka na kávu

Logistika v makroekonomickém kontextu

Prezentace se bude věnovat aktuální makroekonomické situaci a představí výhled na letošní a příští rok. Zodpoví, zda se máme v dohledné době obávat ekonomického poklesu a jaký by to mělo dopad na logistický sektor. Věnovat se rovněž bude základním trendů ve spotřebě a tržbách s přesahem do logistického sektoru, jakož i souvislostem s cenami aktiv.
Martin Slaný

EKONOMICKÁ PANELOVÁ DISKUZE

Ekonomický vývoj České republiky a dopad na českou logistiku
Je Česká republika připravena na ekonomickou recesi? Je česká logistika připravena na další ekonomickou krizi? Dělá stát dostatek pro rozvoj logistiky a dopravy? Jaký je vztah státu k logistickému a dopravnímu průmyslu?
13:00 - 14:30

Oběd

13:00 - 14:30

BiZLOG

Věnujte 10 minut pro nový business! Zúčastněte se organizováných setkání mezi partnery kongresu a účastníky, které proběhnou během polední přestávky.
14:30 - 17:30

AUTOLOG

Sekce zaměřená na problematiku logitstiky v sektoru automotive

14:30 - 17:30

TRENDLOG

Hlavní konferenční část věnovaná trendům v logistice a supply chain managementu.

14:30 - 17:30

PRODLOG

Workshop věnovaný logistické podpoře výroby.

14:30 - 17:30

ITLOG

Workshop věnovaný využití informačních technologií v logistice.

14:30 - 17:30

HRLOG

Seminář zejména pro HR manažery logistických společností.

15:45 - 16:15

Přestávka na kávu

17:30 - 23:00

LOGISTICKÝ BUSINESS MIXER

Neformální networkingový večer je ideálním místem pro utužení stávajících a navázání nových obchodních kontaktů. Součástí večera je raut, živá hudba, bar s míchanými nápoji, ochutnávka vína, hry a soutěže. A to vše tentokrát přímo v AQUAPARKU v HAWAJSKÉM STYLU!