uvádí...
24. logistický kongres EASTLOG, 23.–24. 9. 2021

Inteligentní cold-chain logistika a provozní automatizace

23. 9. 2021
14:00 – 14:20
Konferenční sál D8

Inteligentní cold-chain logistika a provozní automatizace

Největší výzvy při řízení dodavatelského řetězce s čerstvým ovocem a zeleninou jsou rychlost a kvalita. Proto řízení tzv. cold-chain logistiky představuje v současnosti nejsofistikovanější a nejnáročnější formu řízení dodavatelského řetězce. Důraz je zde kladen zejména na zachování integrity přepravovaných tovarů, jakož i na zvýšené standardy při manipulaci, skladování a vychystávání tovaru.

To si uvědomuje i společnost Hortim a proto se rozhodla pozdvihnout úroveň řízení logistiky pro svou novou chlazenou logistickou platformu. Společnost stavila na digitální transformaci a inteligentní automatizaci řízení, díky které se jí povedlo zabezpečit rychlé, efektivní zásobování. Navíc, společnost dosahuje vysoký provozní výkon s nízkou spotřebou podnikových zdrojů. Zákaznické objednávky pro prodejnou síť s více než 1200 prodejnami expeduje do několika desítek minut od přijetí objednávky, přičemž potraviny se k zákazníkům mohou dostat již do 24 hodin od sběru u tuzemských pěstovatelů.

Inovativní projekt agilního zásobovaní představí společnost Hortim spolu s dodavatelem inteligentního řešení automatizace logistiky, společností Anasoft. Kromě vytvoření komplexního digitálního ekosystému této nové logistické platformy, se Anasoft postaral také o automatizaci kognitivních činností při řízení zásobování a vychystávaní objednávek.