uvádí...
27. logistický kongres EASTLOG, 30.–31. 5. 2024

Logistika v době války: Jak rozšířit podnikání i během války

25. 5. 2023
10:00 – 10:45
Konferenční sál C1

Logistika v době války: Jak rozšířit podnikání i během války

Jak zareagujete, když se vašemu podnikání postaví do cesty zásadní překážka? Pokud jste Suziria Group, ukrajinská rodinná firma, která je na trhu více než 30 let, najdete způsob, jak tuto bariéru překonat, obejít nebo prorazit. I když je tou překážkou ta největší možná: válka. V této inspirativní prezentaci bude Polina Kosharna, předsedkyně představenstva a spolumajitelka společnosti Suziria Group, vyprávět o tom, jak její firma čelila válce na Ukrajině a souvisejícím výzvám v oblasti maloobchodu, distribuce a produkce.

  • Pokud jde o výrobu, je řeč nejen o nepřetržitém provozu hlavní továrny v Charkově v blízkosti frontové linie, ale také o otevření nového závodu v září 2022 v Kaluši na západní Ukrajině.
  • Pro logistiku má firma 15 000 metrů čtverečních skladových prostor ve čtyřech lokalitách: v Charkově, Kyjevě, Kaluši a Lvově. Nejnovější sklad byl navzdory probíhající válce otevřen počátkem roku 2023.
  • Podnik rovněž provozuje maloobchodní řetězec MasterZoo, který na začátku války čítal více než 130 prodejen. Počet se ale snížil, protože několik obchodů bylo zničeno.
  • Firma sponzoruje ukrajinské charitativní organizace na podporu domácích mazlíčků, které se starají o zvířata a jež válkou nesmírně utrpěla.
  • V neposlední řadě se společnost, její management a zaměstnanci museli pochopitelně potýkat s obrovskými osobními potížemi souvisejícími s válkou.