uvádí...
25. logistický kongres EASTLOG, 12.–13. 5. 2022

Největší logistické centrum Lidlu na bývalém brownfieldu

24. 9. 2021
9:00 – 12:00
Buštěhrad

Největší logistické centrum Lidlu na bývalém brownfieldu

Po roční pauze, kdy z důvodu pandemie nemohly probíhat návštěvy skladů v rámci sekce SEELOG, se tento oblíbený prvek vrací do programu kongresu EASTLOG 2021. A organizátorům kongresu se podařilo domluvit opravdu atraktivní destinaci: nové distribuční centrum maloobchodního řetězce Lidl u Buštěhradu.

Nově otevřený sklad u Buštěhradu představuje jedno z největších logistických centrech tohoto řetězce v Evropě. Dříve tu býval brownfield po někdejší výrobě Poldi. Sklad se nachází na téměř 60 000 metrech čtverečních a po plném zprovoznění bude díky stovce kamionů denně zásobovat až 90 maloobchodních prodejen a zaměstná na 500 pracovníků. Nosnou konstrukci skladové haly tvoří 600 betonových sloupů a instalované regály pojmou až 47 000 palet se zbožím. Sklad je zajímavý také tím, že pracuje ve všech teplotních režimech (suchý, chlazený, mražený). Návrh logistického centra charakterizovala snaha o minimalizaci spotřeby energií, což zahrnuje mj. rekuperaci odpadního tepla, využití dešťové vody, instalaci LED svítidel i budoucí fotovoltaickou elektrárnu.

Velkorysým prostorem logistického centra vás provede Martin Molnár, jednatel společnosti Lidl odpovědný za výstavbu.

Z důvodu velkého zájmu o exkurzi a omezeného počtu míst dojde k losování účastníků. Podmínky pro zařazení do losování:

  • jeden člověk z každé firmy;
  • registrace do úterý 7. září (čím dříve se registrujete, tím větší máte šanci se na prohlídku dostat);
  • společnost Lidl má právo schválit vylosované účastníky.

Pokud si přejete vidět na vlastní oči jedno z největších logistických centrech společnosti Lidl v Evropě, registrujte se co nejdříve na www.eastlog.cz/registrace.

Ochutnávka letošního SEELOGu: