uvádí...
26. logistický kongres EASTLOG, 24.–26. 5. 2023

Prohlídka logistiky a výroby společnosti Kiekert-CS v Přelouči

13. 5. 2022
9:30 ‒ 11:30
Jaselská 593, 535 01 Přelouč

Prohlídka logistiky a výroby společnosti Kiekert-CS v Přelouči

Kiekert je výrobce zámků do aut s třetinovým podílem na globálním trhu. V české Přelouči, kde pracuje téměř polovina z 5 300 zaměstnanců koncernu, se jich vyrobí 200 000 denně. Kiekert-CS soustavně inovuje v oblasti výroby i logistiky. Může za to nejen skutečnost, že se firmě nedostává potřebný počet kvalifikovaných lidí či rostoucí mzdové nároky, ale i fakt, že v jasně definovaném prostoru na břehu Labe bez možnosti územní expanze potřebuje přijímat materiál, vyrábět i skladovat. Ve výrobě roste počet pracovišť, ve kterých manipulaci s díly nebo montáž zámků zajišťují roboty, kterých jsou už stovky. V Přelouči mají také vlastní výzkum a vývoj včetně např. akustické komory, kde se lze přesvědčit, že bouchnutí dveřmi vozu se děje v různých „tóninách“.

Neméně zajímavá je logistika. Srdcem skladu je už jednou rozšířený vysokokapacitní miniload, ve kterém se skladují a vychystávají součástky pro výrobu. Prostorově omezená zóna skladu pro výškové regály je vyplněna mobilními regály, které zvyšují hustotu skladování. Zásobování mezi skladem a výrobou je nově řešeno pomocí dvou automatizovaných tažných souprav. Nedávnou inovací je také nasazení autonomních vozíků značky Agilox, které zajišťují přepravu hotové produkce a obalů v rámci poměrně sevřeného layoutu v jedné z výrobních hal. Neposlední technickou zajímavostí je výtahové řešení pro zásobování výroby či plnička CNG pro osobní vozy i manipulační techniku.

Inspirativní logistikou i výrobou Kiekertu účastníky kongresu EASTLOG provedou generální ředitel společnosti Kiekert-CS, Petr Kuchyňa, a manažer skladu, Michal Oravec.

Maximální kapacita: 40 účastníků