uvádí...
26. logistický kongres EASTLOG, 24.–26. 5. 2023

Udržitelná logistika: Tři příklady z praxe

Udržitelná logistika: Tři příklady z praxe

Takzvaná ekologická řešení by měla být opravdu udržitelná, nikoliv pouze „zelená“, líbivá či marketingově zajímavá. Do této části kongresu proto zveme profesora Vladimíra Kočího, který je vedoucím Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie VŠCHT Praha a mimo jiné se zabývá LCA, tedy analýzami, jež se snaží odhalit/spočítat skutečné dopady daného řešení na životní prostředí. Nejprve se podíváme na celkový význam logistiky a dopravy ve strategiích udržitelnosti ve společnostech a na to, jak mohou studie LCA pomoci společnostem dosáhnout jejich cílů v oblasti udržitelnost. Následně se zaměříme na několik konkrétních logistických či obalových projektů a zhodnotíme, do jaké míry je lze považovat za udržitelné. Na praktické úrovni se tedy pokusíme odhalit, kde leží hranice mezi ekologicky i ekonomicky přínosným projektem a greenwashingem.

Tři příklady zelené logistiky, které budou prezentovány na kongresu EASTLOG:

  1. Test LNG vozidel, na kterém spolupracovaly společnosti Budějovický Budvar a Iveco. Prezentovat budou Vojtěch Lechner (Budějovický Budvar) a Miroslav Hnát (Iveco).
  2. Elektrifikace depa Pharos společnosti DPD SK, což je společná inovace firem Direct Parcel Distribution SK a ChargeUp. Prezentovat budou Milan Jurík (Direct Parcel Distribution SK) a Ondřej Synek (ChargeUp Engineering).
  3. Dopad fotovoltaické střechy skladu Amazonu v Kojetíně na životní prostředí. Prezentovat bude Jiří Zita (Panattoni) jménem developera a klienta Amazon.