uvádí...
26. logistický kongres EASTLOG, 25.‒26. 5. 2023

O akci

...kde se potkávají skuteční logistici

Kongres EASTLOG je největší logistická událost v České republice, která tematicky pokrývá celý obor logistiky a současně reflektuje nejnovější trendy. Kongres také obsahuje části podporující networkingový rozměr akce. Cílem je inspirovat a informovat logistické profesionály o aktuálním dění v oboru, a zároveň jim poskytnout prostor pro sdílení názorů a navázaní nových obchodních kontaktů. Minulý ročník kongresu EASTLOG si nenechalo ujít 435 profesionálů z oboru! 44 % tvořili zástupci výrobní a obchodních firem, tzn. uživatelé logistických produktů a služeb.

435 ÚČASTNÍKŮ =  435 NOVÝCH OBCHODNÍCH KONTAKTŮ

Poskytovatelé logistických služeb56%

Uživatelé logistických služeb44%

TOP management68%

Z čeho se kongres EASTLOG skládá?

ODBORNÁ KONFERENCE

Program konference EASTLOG začíná společným dopoledním blokem věnovaným diskuzi a debatě nad hlavním tématem aktuálního ročníku. Účastníci se mohou těšit na inspirativní hlavní řečníky, praktické případové studie a panelovou diskuzi za účasti lídrů českého logistického průmyslu.

ODPOLEDNÍ WORKSHOPY

Odpoledne se konají čtyři specializované workshopy na aktuální témata, která hýbou světem logistiky:

DIGILOG
Jasný dopad pandemie na člověka, v případě firem tedy na zaměstnance, urychlil implementaci automatizovaných a robotizovaných logistických procesů. Miniloady, shuttle systémy, AGV, AMR, strojové učení, drony, platooning, autonomní kurýři… Po pandemii bude tlak na tento typ technologických inovací pokračovat na plné obrátky. Budoucnost zkrátka patří digitalizaci a robotizaci ve výrobě i v logistice. Jak rychlý bude tento přerod a zůstane na jeho konci nějaké místo pro člověka?

HRLOG
Home office, karanténa, ošetřovačka, testování, video porady… Pouze několik termínů, které se během dvou posledních let zabydlely ve slovníku nejen HR manažerů. Pandemie změnila fungování člověka v mnoha oborech a v různých firemních vrstvách. Některé společnosti se přechodu do digitálního prostředí brání, jiným to zcela nedovoluje povaha práce a další čekají, jak to celé vlastně dopadne. Protože člověk obyčejně jen pomalu přijímá nevynucené změny, zdá se, že koronavirus vyvolal transformaci, která by jinak trvala dlouhá léta. Jak připravena je logistika?

RETAILOG
Maloobchod a segment FMCG prošly náročnou zkouškou. Ukázalo se, že se dokážou vypořádat nejen s výpadky zboží, surovin a obalů, ale že zvládají i výpadky lidí ve výrobě, ve skladech či v prodejnách. Mezitím ještě procházely vlnou zrychlené, a mnohdy i vynucené digitalizace. Máloco mohlo přimět retail k tak rychlému přechodu do e-commerce než právě pandemie, která ze zákazníka, jenž celá léta tlačil vozík kamenným obchodem, učinila „přes noc“ sofistikovaného nakupujícího využívajícího tablet, srovnávače zboží, platební brány a změny v závozových systémech kurýrů. Jaké to přináší změny pro logistiku?

GREENLOG
Klimatická změna je pravděpodobně největší problém, kterému společnost čelí. Vnímáme ji tím intenzivněji, čím víc máme co ztratit. A moderní společnost rozhodně má co ztratit. Debata o zelené tranzici není jednoduchá, protože před námi stojí obří problém, a my na něj nemáme dostatečně robustní a plnohodnotnou odpověď. Uvažování o zelené ekonomice, výrobě, logistice a společnosti je proto nelehké, plné tápání, nekritických pohledů i odmítání, vysokých nákladů a mnoha ztrát. Představuje zelená logistika nevyhnutelnou součást celého řešení?

BizLOG

To jsou desetiminutová „speed-datingová“ setkání zprostředkovaná na přání klienta s možností více poznat nabídky dodavatelů. Speed-dating je aktivně řízen organizátory kongresu. Ideální místo pro setkání zákazníků a dodavatelů na neutrální půdě, kde obě strany rychle zjistí, zda má smysl rozvinout jednání do konkrétnější podoby.

LOGISTICKÝ BUSINESS MIXER

Po náročném dni naplněném aktuálními logistickými poznatky zažijí účastníci kongresu VIP setkání logistických odborníků v příjemné neformální atmosféře večera se speciálním programem plným her, soutěží, zábavy a rautového občerstvení. Přítomnost více než dvou stovek logistiků na jednom místě představuje ideální příležitost pro navázání cenných obchodních kontaktů.

SEELOG – NÁVŠTĚVY LOGISTICKÝCH CENTER

Cílem této programové části je představit logistiku v praxi a zprostředkovat informace o zajímavých projektech přímo od manažerů významných logistických center v České republice. Jedinečná příležitost seznámit se s nejnovějšími provozy a trendy ve skladování, supply chain managementu a distribuci přímo na místě.