uvádí...
22. kongres EASTLOG, 16.–17. května 2019

Program

Logistické trendy
1. den
17. 5. 2018
2. den
18. 5. 2018
9:00 - 14:30

TRENDLOG

Hlavní konferenční část věnovaná trendům v logistice a supply chain managementu.

MODERUJE STANISLAV BŘEŇ, ŠÉFREDAKTOR, SYSTÉMY LOGISTIKY

Přivítání účastníků

Udržitelnost motivace

Blahobyt je u nás na vzrůstu, ale přesto pocit štěstí obecně klesá. Co lze tedy v našich životech považovat za úspěch? K jakému cíli máme motivovat, vést, inspirovat? Je možné užívat si blahobyt a zároveň být vnitřně šťastný?  

Zhlédnout videopozvánku

Marian Jelínek

Udržitelnost jako trend

Svět se v posledních letech dramaticky mění. Jako houby po dešti se objevují nové technologie. Aby firma přežila, musí sledovat nové trendy. Přicházejí roboti, samořiditelná auta, letadla, lodě a vlaky bez lidské obsluhy. Zároveň s tím přichází ohromný tlak na ekologii. Mění se zdroje energií. Aby toho nebylo málo, roste všude i regulace. Logistická firma podobně jako každá jiná firma musí včas naskočit na vlnu změn, jinak nepřežije.  
Vladimír Pikora

Udržitelná firma – Panelová diskuze

Co znamená firemní udržitelnost v kontextu dlouhodobého podnikání? Jak vypadá a jak se chová skutečně úspěšná firma? Co je opravdu „udržitelnost“ a co znamená?
Jan Stibůrek
Martin Hejl
Vladimír Pikora
Jan Teplý
Martin Hausenblas
11:15 - 11:45

Přestávka na kávu

Jak se vyvíjí parky z hlediska infrastruktury? – Panelová diskuze

Posledním trendem jsou rostoucí požadavky na skladovací haly od jejich nájemců. Co je aktuálně poptávané? Co je tzv. trendy mít ve skladu a co je podle názorů nájemců tzv. must have a před 5 lety to nebylo tak často vyžadované?  

Jít do nového nebo starého skladu?

Jaké jsou přednosti nového skladu postavené na zakázku? Jaké jsou přednosti již využitého skladu, kteýr opustil předcházející nájemce? Co je pro vás vhodnější? Doporučení developerského trhu, co si rozmyslet před podpisem smlouvy.  
Daniel Kubizňák
Petr Zaoral
Ferdinand Hlobil
Pavel Sovička
Jakub Holec
Martin Baláž

Vyhlášení vítězů soutěže Cena nájemců 2018

13:00 - 14:30

BiZLOG

Věnujte 10 minut pro nový business! Zúčastněte se organizováných setkání mezi partnery kongresu a účastníky, které proběhnou během polední přestávky.
13:00 - 14:30

Oběd

14:30 - 16:15

TRANSLOG

Sekce věnovaná aktuálním problémům dopravy a spedice.

MODERUJE JITKA RISPOLI, WAREHOUSE AND LOGISTICS MANAGER, KNAUF INSULATION

Mzdy řidičů v logistice

Pravidla pro odměňování vysoce mobilních zaměstnanců v dopravě (řidičů) v kontextu udržení jejich pozitivní motivace versus rozmáhající se protekcionismus v rámci EU v podobě diktátu minimálních mezd a s tím spojeného brutálního nárůstu administrativní zátěže.
Oldřich Grill

Je ještě možné snížit provozní náklady motorových vozidel v logistice a zároveň zvýšit jejich mobilitu?

Zvýšení mobility vozidla a prevence nákladních poruch, snížení spotřeby paliva.
Michal Pašek

Manipulačná technika pod kontrolou = Manitech

Zvýšená efektivita práce manipulačnej techniky, úspora nákladov, "safety first", technická starostlivosť, spätná kontrola.
Martin Šanca
14:30 - 17:50

PRODLOG

Workshop věnovaný logistické podpoře výroby.

MODERUJE JOZEF BREZOVSKÝ, ŠÉFREDAKTOR, SYSTÉMY LOGISTIKY SK

Trendy v digitalizaci logistických procesů; digitální průvodka

Aktuální postupy a možnosti v digitalizaci firemních logistických procesů, jejich přínosy i rizika spojená s implementací. Sledovatelnost/monitoring výrobku od vstupu polotovarů až po dodání ke klientovi. Vzorový business case digitální průvodky na konkrétním příkladu.
Filip Plevač

Až k výšinám: Udržitelnost vs. ekonomika – Panelová diskuze

Trendem poslední doby jsou co nejvyšší sklady a co nejužší uličky. Jak dosáhnout co nejvěší efektivity při skladování a prostorového využití skladů? Je opravdu potřeba rozhodovat se mezi udržitelností a ekonomikou provozu?
Josef Zeman
Marian Gono
Pavel Sovička
16:15 - 16:45

Přestávka na kávu

Efektivní poprodejní služby pro intralogistiku

Jak lze podpořit strategii udržitelnosti komplexními poprodejními službami v oblasti manipulace s materiálem? Efekty propojení telematiky se servisními službami – bezpečnost, optimalizace obchodních procesů a minimalizace ekologických dopadů.
Petr Panáček
Vít Sklenář
14:30 - 15:00

investorské okénko

Ztrácí Česká republika svou konkurenceschopnost? Kde je naše budoucnost?

Srovnání zemí Visegrádské čtyřky z pohledu investora. Jaké faktory hrají největší roli při výběru země?
Karel Stránský
14:30 - 17:30

HRLOG

Seminář zejména pro HR manažery logistických společností.

MODERUJE JINDŘICH HODEK, OBCHODNÍ ŘEDITEL, INDEX NOSLUŠ

Řízení a motivace týmů v době kybernetizace

Jaké kompetence by měl mít tým při zvládání digitalizace a v oblasti Průmyslu 4.0?  Jak jej motivovat a řídit? Jak integrovat interní a externí spolupracovníky? Jak lépe nastavit  oceňovací systém pro práci na projektech, změnách, inovacích?
Michael Motal
Josef Hajkr

Firemní vzdělání jako trvale udržitelná motivace

Lze ovlivnit firemní vzděláním fluktuaci? Co očekávají zaměstnanci od firmy? Má vůbec cenu  investovat do zaměstnanců vzděláním?

ZHLÉDNOUT VIDEOPOZVÁNKU

Václav Šulista

Jak si udržet zaměstnance v dnešní době

Každý zaměstnavatel by si měl v dnešní době uvědomit, že péče o zaměstnance je nedílnou součástí celého pracovního prostředí. Když je zaměstnanec spokojený, je šťastnější, výkonnější, aktivnější a tzv. „wellbeing“.
Gabriela Kahounová
16:15 - 16:45

Přestávka na kávu

Odměňování v době nastupující kybernetizace

Obstojí stávající nastavení pracovněprávních vztahů a odměňování? Trendy a vývoj v modelech pracovněprávních vztahů. Odpovědnost při nasazování robotizace a umělé inteligence. Kreditní odměňovací systém, úskalí a řešení  právní úpravy.
Pavla Komendová
Tomáš Šetina
15:05 - 17:50

E-SHOPLOG

Sekce zabývající se problematikou logistiky e -shopů.

MODERUJE JAN KALIANKO, E-SHOP KONZULTANT

Reverzní logistika – panelová diskuze

Zpětné toky zboží jsou nedílnou součástí logistiky. Vracejí se obaly, vadné zboží nebo chybné objednávky. I když jde o náklady, zpětné vytěžování techniky je alespoň částečně opravňuje. S rozvojem e-commerce, zejména B2C, však zpětné toky výrazně narůstají vlivem nezastižení adresáta, nezaplacení zboží nebo jeho vrácení zákazníkem.
Pavel Včela
Jan Vetyška
16:15 - 16:45

Přestávka na kávu

21st Centure Spice Trade – Trendy v E-Commerce logistice

E-Commerce trh a především ten mezinárodní zaznamenává v posledních letech raketový růst. Studie DHLFenomén 21. století: Průvodce pro přeshraniční obline obchodování Vás seznámí s nejdůležitějšími faktory na cestě k úspěchu na mezinárodním trhu nejen z pohledu logistiky. Dozvíte se také aktuální trendy v nákupním chování a požadavcích nakupujících na předních E-Commerce trzích.
Jakub Tomšovský

Efektivní řešení pro distribuční sklad v eCommerce

Moderní řízení procesů skladování zboží a vychystávání objednávek z e-shopu vytvořené na míru potřebám maloobchodní síti knihkupectví.
Štěpán Havránek
14:30 - 17:50

ITLOG

Workshop věnovaný využití informačních technologií v logistice.    

MODERUJE MICHAL ZÁLEŠÁK, VÝKONNÝ ŘEDITEL, CZECH ICT ALLIANCE

Systémy ovlivňující logistiku – aneb dění v logistice se plánuje jinde a co na to data

V dnešní digitální době se ani v logistice neobejdeme bez SW řešení. Ta jsou víc a víc sofistikovanější a komplexnější a toho je třeba správně využít.
Pavel Černý

GDPR – Jste již také připraveni?

Je málo osob, které by do této chvíle neslyšely tuto zkratku. Je potřeba se bát nebo nikoliv? Pojďme si zmínit některé dopady nařízení GDPR pro firmy a formou příkladů si je i více přiblížit.
Ondřej Kmoch

BEZPAPÍROVÁ KANCELÁŘ

Vývoj informačních technologií je nezadržitelný a cestou digitální transformace se vydala již více než polovina firem. Jedním z klíčových témat pro většinu firem je správa dokumentů a jejich schvalování. Řešením mohou být pokročilé DMS systémy (document management system), které umožňují raketový nárůst efektivity práce s dokumenty napříč celou společností.
Petr Marcin
Kateřina Tillingerová
16:15 - 16:45

Přestávka na kávu

Cloudové nástroje pro integraci automotive dodavatelů

Jak EDI ovlivňuje procesy ve výrobě a logistice? Poodhalíme budoucnost integrace dodavatelů do automobilového průmyslu, tedy další možnosti využití EDI. Jak název napovídá, důraz bude kladen na cloudové nástroje.

Zhlédnout videopozvánku

Jan Stočes
Marek Šabatka

Smart Logistics: Digitální transformace logistiky

Digitální transformace podniků se postupně mění z konkurenční výhody na normu pro udržitelnost a expanzi. Případová studie demonstruje digitalizaci podnikových procesů ve společnosti zabývající se dovozem a distribucí implementací Smart Industry řešení EMANS. Kyber-fyzikální systém EMANS řídící procesy autonomními algoritmy umožňuje celkově zvýšit produktivitu, rychlost vychystávaní zakázek, kvalitu dodávek jako i pružněji reagovat na změny na trhu i díky novým technologiím jako digitální dvojče nebo interoperabilní síť zařízení.
Vladimír Zoričák
Peter Bílik
18:00 - 24:00

LOGISTICKÝ BUSINESS MIXER

Neformální networkingový večer je ideálním místem pro utužení stávajících a navázání nových obchodních kontaktů. Součástí večera je raut, živá hudba, bar s míchanými nápoji, ochutnávka vína, hry a soutěže. To vše letos v Mexickém stylu!  

SEELOG

Cílem této programové části je představit „logistiku v praxi“ a zprostředkovat informace o zajímavých projektech přímo od manažerů významných logistických center v České republice. Jedinečná příležitost seznámit se s nejnovějšími operačními systémy a trendy ve skladování, supply chain managementu a distribuci přímo na místě.

Letos se můžete těšit do těchto center:

Smurfit Kappa:

Účastníci poznají zblízka interní logistiku při výrobě papírových obalů v integrovaném závodě, kde vstupní surovinou je role papíru a produktem je konkrétní obal na míru. Prohlédnou si zvlňovací stroj včetně návštěvy velína a následně halu se zpracovatelskými stroji. Pro podnětné diskuse před či po návštěvě výrobních prostor bude k dispozici cele Experience Centre včetně Store Visualizeru. Dobrá káva samozřejmostí.

 

Sécheron Tchequie

Sécheron je švýcarská společnost, které vznikla 1879 v Ženevě. Je to leader celosvětového trhu ve vývoji a výrobě přístrojů a systémů pro trakci – napájení železniční a městské hromadné dopravy. Celosvětově zaměstnává přes 1000 zaměstnanců, z toho je polovina situována v Praze. Od roku 1991 má společnost centrálu v Běchovicích, v hale C2 v parku P3 Prague Horní Počernice je umístěna divize přístrojů. Nově vybudovaná hala IX ve stejném areálu slouží pro montáž rozvaděčů – systémy pro napájení a jištění stejnosměrných tratí MHD. V budově pracuje 200 zaměstnanců v jedné směně. Jedná se o pracovníky ve výrobní části – sklad, montáž a test ale také o kancelářské profese – řízení výroby, konstrukce, vedení projektů, nákup a expedice. V roce 2017 společnost expedovala celkem 3211 skříní – více než dvojnásobek výstupu za rok 2016.